Naked mage

Naked Mage
od přispěvovatelů do Diablo Strategy Fora
 


Charakter: Sorcerer
Zkratka: NM (Naked Mage) nebo BNM (Bare Naked Mage)

Úvod

Naked Mage je velmi jednoduchá herní varianta pro kouzelníka. Je výborná pro hraní na b.netu, nebo´t nehrozí ztráta výbavy v případě smrti, či lagu a ani vám ji nikdo nemůže krást/dupnout 🙂

Původní autor této varianty (pokud vůbec nějaký jeden konkrétní autor existuje) sice není znám, ale myšlenka NM vznikla na DSF (Diablo Strategy Forum). První Bare Naked Mage, která dosáhl levelu 50 byl Armin, který sepsal spoustu skvělých NM tipů, které sem snad časem také přeložím.

Pravidla

Oficiální DSF pravidla pro Nake Mage jsou následující – nesmíte používat žádnou výbavu. A to je tak zhruba všechno 🙂

Poznámka k předmětům

Autoequip
„Autoequip“ je termín, který označuje situaci, kdy seberete nějakou zbraň, a hrdina si ji automaticky vezme do ruky.

Většina NM nemá autoequip ráda, a tak vymysleli způsob, jak proti němu bojovat. Stačí si najít nějakou zbraň, kterou nemůžete kvůli nedostatečným statům nosit (např. sekery, které vyžadují velkou sílu, kterou sorcerer nemá), nasadíte si (třeba) prsten přidávající (v tomto případě) tedy sílu a sekeru vezmete do ruky. Následně si prsten sundáte, sekera zčervená a vy ji tedy nemůžete používat. Zamezíte tím autoequipu. Bohužel, pokud vás příšera zabije, tak z vás samozřejmě sekera vypadne. To mně  hodně vadí, neboť u NM jde především o tu volnost, kterou při hraní máte.

Reading Glasses
Tento termín označje situaci, kdy si NM mohou nasadit prsten přidávající +magic, aby mohli přečíst magické knihy a dostat tak kouzla na level 15 (bez brýlí jde pouze level 14). Prsten je pochopitelně nutné okamžitě po přečtení knihy sundat.

Toto pravidlo sobně nepoužívám, nebo´t to nemá s NM co dělat. Navíc snad není takový problém najít si nějaké enchanted shriny, ne?

Poznámka k oltářům

Enchanted Shrine
Pokud nepoužíváte „Reading Glasses“ pravidlo, tak je to jediná možnost, jak dostat kouzla na level 15.

Prokleté oltáře
Věština NM se nikdy nedotýká „svaté“ trojice fascinating/sacred/ornate shrine. Tyto oltáře vám trvale uberou 10% many a přidají vám 2 levely k jednomu ze slabým kouzlel z prního kruhu.

Stejně tak se nechmatá ani na Goat Shriny a Cauldory, které mají náhodné efekty a mohou tak obsahovat i výše zmíněných -10% z many.

Znám však i jednoho NM, který se několika prokletých oltářů dotkl, aby měl ještě méně many a hru si více ztížil 🙂

Poznámky ke stunlocku

Stunlock
Termín, který označuje „hit recovery“ – to co se přihodí, když hráč utrží větší (příp. stejný) damage, než jaký má level. Při stunlocku hráč nemůže nic dělat a zobrazuje se speciální animace.

Pokud má však hráč nízké životy, stunlock na něj nepůsobí a ani se mu neničí věci (je to bug Diabla). Jelikož NM nepoužívají žádné věci, tak mají malé životy a v pozdějších fázích hry se nedají stunlockovat. Mnoho NM hráčů si tedy velmi brzy začínají zvyšovat vitality stat a později používají i šperky zvyšující vitalitu, nebo hit pointy. Pokud máte kolem 126 hitpointů, budete stunlockování i v hell/hell, takže toto číslo bohatě stačí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *