Mody

Mnoho fanoušků začalo Diablo editovat k obrazu svému – začaly vznikat různé modifikace hry s novými příšerami, věcmi, předponami, příponami, jinými vlastnostmi postav atp. Většinou jsou mody mnohem těžší než obyčejné Diablo.

Ke hraní modu potřebujete několik základních věcí. Jelikož mody fungují jen na Diablu verze 1.07, je nutné si stáhnout patch na tuto verzi. Jelikož Blizzard ho už ze svého ftp odstranil, tak jsem ho narál na tento server, kde si ho můžete stáhnout (download),

Dále budete potřebovat program Diablohack, který umožní nahrát datové soubory obsahující právě různé novinky. (download DHacku).

Spusťte hru, poté stiskněte Alt+Tab a zapněte Diablohack. Pomocí něj loadněte konkrétní *.dat soubor.

Zde vám předkládám několik základních modů Diabla spolu se stručným popisem. Pro více informací doporučuji navštívil stránky jednotlivých modů.

Abysmal Diablo
Autor: Tommi Helminen
Homepage: http://www.planetdiablo.com/abysmal

Features: 90 nových příšer, 22 nových základních věcí, 16 nových sufixů, 6 nových prefixů, 64 nových unikátních předmětů a 6 nových kouzel. Všechny monstra jsou samozřejmě o poznání silnější. Autor k tomu řekl toto: „Hell/hell je místo, kam byste měli chodit jen s více velmi silnými přáteli a s pořádně nabušenou vlastní postavou :)“

Zde si můžete mod ABYSMAL stáhnout

Dr. Zed’s Diablo Mod
Autor: Dr. Zed
Homepage: http://drzed.virtualave.net/

Features: Tento mod má snad nejvíce odlišností od standardního Diabla. Hráč si vybere povolání a dokonce i rasu, což ovlivňuje jeho vlastnosti a staty. Každý unikát ve hře je zcela nový. Velmi dobrý nápad je, že luky neztrácejí durabilitu, ale šípy! Peníze zde jsou velmi vzácné. Byl zde také opraven bug s duplováním věcí. .

Netherworld
Autoři: Frank and Mickey

Features: Tento mod opravuje trhání chain lightningu, umožňuje „Golem coop“ tj. golemové cizích pánů se vzájemně nezabíjí a mají vidět počet životů a jméno vlastníka. Aktuální počet životů je vidět i u příšer a mnoho dalšího.

The Untitled Mod
Autor: Dybrar

Features: Všechny příšery, bossové a unikáty jsou noví. Byly změněny atributy základních předmětů a přidány nové prefixy a sufixy. Pro zvýšení obtížnosti byla odstraněna kouzla Mana Shield a Stone Curse atd. Existuje i ve verzi pro Hellfire a je to snad nejtěžší mod ze všech.

Varaya and Khan’s Mod
Autoři: Varaya and Khan
Homepage: http://www.vkmods.de/

Features: Tak tento mod byl snad úplně první a je také ze všech nejrozšířenější a nejpopulárnější. Funguje jak v Diablu tak v Hellfire. 

Varaya and Khan’s Middle Earth Mod
Autoři: Varaya and Khan
Homepage: http://www.vkmods.de/

Features: Mod založený na světe J.R.R. Tolkiena. Obsahuje novou grafiku a samozřejmě celkově nový námět hry reflektující prostředí Středozemě. Jeden z nejlepších modů, co jsem kdy hrál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *