Questy

Většina questů se nachází pouze v singleplayer hře, v multiplayer hrách jsou jen tyto čtyři: Butcher, Leoric (Skeleton King), Lazarus a Diablo.

Nyní přejděme k popisu všech questů, který hra nabízí. Nutno podotknout, že Diablo původně obsahovalo mnohem větší množství questů. Bohužel mnoho z nich bylo krátce před vydáním z časových i jiných důvodů ze hry odstraněno.


The Butcher

The Butcher

Quest s Butcherem vám zadá umírající vesničan, kterého naleznete před kostelem.

 Umírající vesničan před kostelem

Butcher's CleaverButcher se nachází v levelu 2 ve zvláštní červené a velmi zajímavě vyzdobené místnosti. Po jeho zabití, což může být zvláště pro začínající postavu problém, z něj v single playeru vypadne Butcher’s Cleaver (Sekáček, +10 to strength, Unusual Item damage (4-24), Altered Durability (10/10))), nebo nějaký magický (resp. unikátní) předmět v multiplayeru.

 


Poisoned water supply

Otrávená voda ve fontáně

Jakmile spatříte, že voda ve fontáně na náměstí má žlutou barvu, jděte do levelu 2, kde najdete vstup do zvláštního minilevelu.

Vstup do minilevelu

Zde vymlaťte všechny příšerky, čímž quest vyřešíte (ozve se jakési zatroubení, které potvrdí splnění úkolu). Za odměnu dostanete od Pepina Ring of Truth (prsten, +10 Hit points, -1 damage from enemies, resista all +10%)


The Curse of King Leoric

Quest vám zadá Ogden. Někde v levelu 3 musíte najít vstup do Leoricova minilevelu. Leoric je obklopen hordou kostlivců a má navíc schopnost je oživovat. Poté, co ho zabijete, vypadne z něj Undead Crown (Crown, Life Stealing, Armor Class 8).

Undead Crown

V multiplayeru se Leoric nachází se svou armádou kostlivců někde volně v levelu 3. Nemá sice schopnost oživovat kostlivce, ale za to praktikuje life stealing (tím, že vás zraní se sám částečně vyléčí). Když ho dostanete, vypadne z něj nějaký magický/unikátní předmět.


Gharbad the Weak

Gharbada naleznete někde v levelu 4. Promluvte s ním a pak odejděte tak daleko, aby vás neviděl. Vraťte se a znovu s ním promluvte – obdržíte nějaký magický (ve velmi malém procentu případů i unikátní) předmět. Znovu odejděte a zase se vraťte a promluvte s ním. Toto udělejte ještě jednou a Gharbad na vás zaútočí. Když ho zabijete, vypadne z něj magický/unikátní předmět.


Ogden’s Sign

Ogden’s Sign

Quest vám zadá Ogden, který chce abyste mu našli vývěsku jeho hospody. Ta se nalézá někde v levelu 5. Schody mezi levelem 4 a levelem 5 však blokuje jistý Snotspill, který po ceduli rovněž touží a pustí vás, jen když mu slíbíte, že mu ji přinesete. Ceduli však vraťte Ogdenovi, jelikož ten vám za ní dá Harlequin’s Crest (helma, Armor class -3, -1 damage from enemies, +2 to all atributes, hit points +7, mana +7). Snotspill na vás totiž zaútočí nehledě na to, zda jste mu jí přinesli, či nikoli.

Harlequin's Crest


The Magic Rock

Quest zadá Griswold. Magický šutr se nachází na piedestalu někde v levelu 5. Doneste ho Griswoldovi a ten vám za odměnu dá Empyrean Band (prsten, +2 to all atributes, fastest hit recovery, absorbs half of trap damage, +20% light radius).


Valor

Piedestal

V levelu 5 se nachází speciální místnosti ve tvaru kříže. Poté, co otevřete dvojité dveře, naleznete na zemi bloodstone. Ten položte na piedestal dále v místnosti. Tím otevřete další křížovou místnost (nachází se mimo), kde se opět nachází bloodstone. Vraťte se zpět do místnosti s piedestalem a kámen na něj položte. Otevře se další místnost s bloodstonem, který zase položte na podstavec, čímž se vám otevře poslední místnost, kde naleznete Arkaine’s Valor (brnění, Armor Class 25, +10 to vitality, -3 damage from enemies, fastest hit recovery).

Arkaine's Valor


The Chamber of Bone

Chamber of Bone

Tento quest se nachází v každé singleplayerové hře. Aktivuje se poté, co přečtete knihu v levelu 6. Tím otevřete schody do speciálního minilevelu. Zde zmáčkněte obě páčky – v místnostech, které se objeví se nalézají většinou velmi kvalitní předměty. Ve středu minilevelu naleznete „chamber of bone“ – poznáte ji podle spousty kostí na podlaze. Za touto místností se nachází další kniha, po jejíž přečtení je quest vyřešen a vy za odměnu získáte jeden level kouzla Guardian.

Kouzlo Guardian

 

Halls of the Blind

Quest se ve hře nachází, pokud v levelu 7 objevíte místnost ve tvaru „8“.

Místnost ve tvaru 8

Po přečtení knihy v tomtéž levelu se do této místnosti otevřou dveře.

Pobijte zde všechny Illusion Weavery, odměnou vám bude Optic Amulet Optic Amulet (+5 magic, +20% resist lightning, -1 damage from enemies, +20% light radius).


Zhar the Mad

Zhar the Mad se nachází v knihovně v levelu 8. Promluvte s ním a on vám dá nějakou knihu s kouzlem. Pokud se pokusíte vzít knihu i z bookcase, tak na vás zaútočí. Po jeho zabití z něj vypadne magický předmět.


Black Mushroom

Fungal TomeFungal tome, který naleznete v levelu 9 doneste Adrii. Tím je quest odstartován a vy byste měli opět v levelu 9 najít black mushroom.

Zase jsem houby našel :)

Houbu znovu dejte Adrii a ta vám dá další úkol – najít demon’s brain a donést ho Pepinovi. Demon’s brain vypadne z první příšery, kterou zabijete. Mozek doneste Pepinovi a ten vám dá elixir pro Adrii . Elixir Adrii pochopitelně doneste, dozvíte se, že si ho můžete nechat. Je to spectral elixir a po jeho požití se vám každý atribut zvedne o 3 body.

Pozn. Nesavujte hru před vypitím elixíru. Pokud byste tak udělali, tak vám elixír nic nepřidá.


Slain Hero

Slain Hero se nachází v levelu 9. Vypadne z něj nějaký (většinou kvalitní) předmět, jehož povaha závisí na vašem charakteru (u válečníka brnění, u rogue luk a u kouzelníka kniha s kouzlem).


Anvil of Fury

Výheň se nalézá na malém poloostrůvku v levelu 10 a je mocně chráněna množstvím monster.

Anvil of fury

Vraťte Anvil of Fury Griswoldovi a on vám za odměnu daruje Griswold’s Edge (Broad Sword, Fire hit Damage 1-10, Chance to hit +25%, Fast Attack, Knocks Target Back, Mana +20, Hit Points -20).


Warlord of Blood

Warlord of Blood

Pokud se po levelu 13 potuluje nápadně velké množství steel lordů, tak vězte, že vás tento quest nemine. Po přečtení knihy se vedle schodů do levelu 14 otevřou dveře, za nimiž je schován Warlord of Blood.

Kniha s questem

Zabijte ho a nezapomeňte posbírat všechny magické předměty, které se v jeho místnosti nacházejí vystavené v armor a weapon racks.


Lachdanan

Lachdanan (unikátní blood knight) vás požádá o zlatý elixír, který se nachází někde v levelu 15. Doneste mu ho a on vám za něj dá nejlepší helmu pro warriora (event. rogue) ve hře – Veil of Steel (+15 to strength, +15 vitality, -30 mana, +60% armor, +50% resist all, -20% light radius)


Lazarus

Lazarusova světnice

V levelu 15 najdete na speciálním podstavci (Vile Stand) Staff of Lazarus, kterou doneste Cainovi.

Pěkně vyzdobený podstavec s Lazarusovou holí

Vraťte se zpět do levelu 15 a najděte na zemi velký pentagram. Vstupte do červeného portalu, dostanete se do Lazarusova minilevelu (Unholy Altar).

Portal do lazarusova minilevelu

Zde se poohlédněte po knize hanebnosti (book of villeness), stoupněte si na pentagram a přečtěte ji.

kniha hanebnosti

Stejně tak to udělejte i s druhou knihou. Nyní vstupte na pentagram, kterým jste do minilevelu přišli – dostanete se do Lazarusovi místnosti. Poté, co s Lazarusem skoncujete se můžete červeným portálem vrátit zpět do levelu 15 – quest je vyřešen a cesta k Diablovi volná.

Pozn.: V multiplayeru se Lazarus nachází ve speciální místnosti přímo v levelu 15.


Diablo

Závěřečná bitka

Sestupte pentagramem do levelu 16. Tento level se skládá ze čtyř velkých místností. Nejprve se vydejte do té horní, kde zmáčkněte páku. Tím se vám otevře vchod do labyrintu v pravé místnosti, v které se nachází páka číslo 2. Zmáčkněte ji a vydejte se do levé místnosti, kde se vám otevřela sekce s dalšími dvěma pákami. Jejich aktivací otevřete samotného Diabla, který se nachází v poslední, dolní místnosti. Hodně zdaru.

Hotovo :)

Pozn.: Pokud hrajete multiplayer, tak si nezapomeňte vzít své věci položené ve městě. Hra zabitím Diabla pro všechny hráče přítomné v levelu 16 končí a ve hře zůstávají pouze lidi nacházející se v jiných levelech nebo ve městě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *